Цитата місяця

ДЛЯ ТОГО ЩОБ СИЛА ДУМКИ "ПРАЦЮВАЛА НА ВАС”, ПОТРІБНО РОЗВИВАТИ ПОЗИТИВНЕ СТАВЛЕННЯ ДО ЖИТТЯ.                                                                                                                                                                                                             «Електронні мізки будуть помилятися значно точніше.» (Габріель Лауб)                                                                                                                                                                                                              Одна машина може виконувати роботу п'яти звичайних людей, але жодна машина не зможе виконати роботу однієї непересічної людини. (письменник Елберт Габбард)                                                                                                                                                                                                              «Комп’ютери — це як велосипед. Тільки для нашої свідомості» (Стів Джобс)                                                                                                                                                                                                              «Ніколи не довіряйте комп’ютеру, який ви не в змозі викинути у вікно.» (Стів Возняк)                                                                                                                                                                                                              «Разум, однажды расширивший свои границы, никогда не вернется в прежние.» (А. Ейнштейн)                                                                                                                                                                                                              Комп'ютер потрібен, щоб служити людині. Не потрібно, щоб людина служила комп'ютеру. (Г. Метьюсоу)

Структура веб-сайтів. Етапи створення. (ч.1).


Етапи створення веб-сайтів.

     

Мета.
Навчальна. Ввести поняття сайту, навчитися засобами безкоштовного сервера створювати та оновлювати інформацію.
Розвиваюча. Розвивати творчість.
Виховна. Виховувати культуру оформлення веб-сторінок.
Тип уроку. Урок засвоєння знань, умінь, навичок.
Учень пояснює:
  1. поняття та особливості сайтів різних типів: статичних веб-сайтів, вебспільнот, інтернет-магазинвів, порталів;
  2. відмінності між веб-сторінками типу домашньої, веб-каталогу, форуму, чату, сторінкою розділу веб-сайта;
  3. дизайн та правила оформлення веб-сторінок;
  4. поняття хостингу.
Учень описує:
  1. процес створення веб-сайтів;
  2. формати зображень, відео- та аудіокліпів, що публікуються на веб-сторінках;
Учень уміє:
  1. засобами безкоштовного сервера створювати статичні веб-сторінки різних типів, добирати їх оформлення;
  2. засобами безкоштовного веб-сервера створювати вміст веб-сайта й оновлювати його;
  3. розміщувати на веб-сторінках зображення й текст, налаштовувати параметри їхнього розташування, відображення та відтворення;
  4. створювати гіпепрпосилання на основі текстових фрагментів і зображень.
Матеріали для роботи з учнями:
  1. Символи України
  1. Першоцвіти України
  1. Планета фізики
План
  1. Організаційний момент.
  2. Структура веб-сайтів.
  3. Етапи створення веб-сайтів.
  4. Типові запитання до уроку.
  5. Домашнє завдання.
Хід уроку

1. Введення в тему.
  1. Короткий аналіз контрольної роботи.
  2. Оголошення оцінок за тему.
  3. Проведення інструктажу.
  4. Підписування учнів у журналі інструктажів.
  5. Введення в тему: “Інформаційні технології”.

2. Структура веб-сайтів.
 Інформаційний зміст та структура Web-сайту. Створення Web-сайту починається із створення інформаційної моделі сайту, тому в технічному завданні на створення офіційного Web-сайту необхідно сформулювати вимоги до інформаційного наповнення, завдання, що мають бути вирішені через створення офіційного сайту.
Будь-яку офіційну Web-сторінку можна оцінити за двома параметрами: зміст та зовнішній вигляд. Проте спочатку треба вирішити, яку інформацію потрібно на ній розмістити. Необхідно детально проаналізувати, скільки і якої інформації треба подати на офіційній Web-сторінці.
Офіційна Web-сторінка має стати одним із зручних механізмів взаємодії з громадянами, cуб’єктами підприємницької діяльності, державними органами та іншими членами світової спільноти. Тому на офіційній Web-сторінці мають бути посилання на велику кількість різнорідних документів. Всі ці документи та зв’язки між ними у сукупності називаються Web-сайтом.
Заставка - це невелика Web-сторінка, що з'являється на екрані, як тільки користувач набирає "домашню" адресу сайту, перед його головною сторінкою. Зазвичай на такій сторіночці поміщається графічний логотип сайту або його власника. Часто такий логотип виконаний у вигляді фільму у форматі Macromedia Flash. Оскільки така заставка може завантажуватися дуже довго, потрібно передбачити невелике, але помітне гіперпосилання, клацнувши на якій відвідувач відразу перейде на головну сторінку сайту.
Заставка - необов'язковий елемент сайту. Переважну більшість сайтів не містять заставок, а ті, які їх мають, - зазвичай розважальні або рекламні сайти. Подумайте, перш ніж створювати заставку для свого сайту, чи потрібна вона вам, чи підходить вашому сайту по концепції. Пам'ятаєте, що в більшості випадків користувач не чекає закінчення завантаження заставки і переходить далі.
Головна сторінка відображається, коли користувач набирає "домашню" адресу сайту без вказівки імені файлу якої-небудь сторінки (наприклад http://www.macromedia.com). Вона містить коротку ввідну інформацію про сайт, новини (необов'язково) і набір гіперпосилань, ведучих на інші сторінки сайту. Також іноді на головній сторінці поміщаються відомості про розробників і їх права і відомості про контакт з розробниками і іншими особами і організаціями, згаданими на сайті.
Головна сторінка - обов'язковий елемент будь-якого сайту. Як правило, головну сторінку прагнуть робити не дуже великою, щоб відвідувач не пішов з сайту, не дочекавшись її завантаження. Але не слід вдаватися до іншої крайності - робити головну сторінку настільки "спартанської" за змістом, що відвідувач не зможе навіть зрозуміти, куди він потрапив. Запам'ятаєте, що головна сторінка повинна давати відвідувачеві достатньо інформації про сайт, але при цьому не перенавантажувати його зайвими відомостями і не виводити з себе очікуванням закінчення завантаження. А це досить складне завдання, і навіть відомі ресурси часто страждають катастрофічним "роздуттям" головної сторінки.
Новини сайту часто поміщають на окремій сторінці. Вони є хронологічним списком всіх доповнень і оновлень, зроблених на сайті. Як правило, виводяться тільки новини за деякий період (місяць, квартал, рік, залежно від того, наскільки часто оновлюється сайт). Для доступу до старіших новин ("старостям") передбачається так званий архів новин, на який веде спеціальне гіперпосилання.
Іноді, правда, новини поміщають на головній сторінці. Цей підхід теж виправданий: відвідувач сайту відразу бачить, що на нім змінилося. Але, знову ж таки, не варто переборщувати з об'ємом головної сторінки, а новини часто займають багато місця. Загалом, вирішуйте самі, куди помістити новини вашого сайту: на окрему сторінку або в особливий відділ головної. Тут доречно дати ще одну раду: якщо ви помістили новини сайту на окремій сторінці, яким-небудь чином виділите гіперпосилання, ведучу на цю сторінку. В цьому випадку постійному відвідувачеві вашого сайту не треба буде довго її шукати, щоб з'ясувати, які зміни відбулися на сайті під час його відсутності.
Іноді, якщо сайт оновлюється зовсім рідко або має невеликий об'єм, новини взагалі не передбачаються.
Корисний вміст сайту - це та інформація, ради якої він був створений. Структурується вона так само, як в книзі: окремі абзаци, присвячені якій-небудь темі, об'єднуються в глави, а розділи у свою чергу - в крупніші одиниці, розділи. Таким чином, відвідувач сайту відразу зможе знайти потрібну інформацію, рухаючись від розділів до розділів, а від розділів - до абзаців, поки не знайде те, ради чого сюди прийшов.
Відомості про розробників можуть поміщатися як на окремій сторінці, так і в особливому відділі головної. Якщо розробників небагато (або взагалі один), переважніший другий варіант. У такому разі відомості про них поміщаються в самому низу головної сторінки, поряд з відомостями про авторські права. Якщо ж розробників багато або відомості про них достатньо об'ємні, краще помістити їх на окрему сторінку. Обов'язково при цьому вкажіть адресу електронної пошти, по якій відвідувач сайту зможе написати про проблеми, з якими він зіткнувся (файли, що не завантажуються, "порожні" зображення, "обірвані" посилання, помилки в тексті і т. п.). Іноді на сторінці разом з рештою даних також поміщаються фотографії розробників, але це вже, як мовиться, на смак і колір.
Відомості про контакт з власником сайту потрібні, якщо даний сайт переслідує рекламні цілі. Наприклад, якщо це торговий сайт, необхідно обов'язково вказати контактні дані, інакше ніхто з потенційних клієнтів нічого не зможе купити. В цьому випадку необхідні адреси як звичайної ("паперовою" або, як говорять американці, snail mail - пошти "равлика"), так і електронної пошти, а також телефон, факс і пейджер. Загалом, всі дані, по яких могли б звернутися потенційні клієнти.
Карта сайту - це сторінка, на якій зображена вся логічна структура сайту, показана нами вище. Карта сайту служить для того, щоб відвідувач, що точно знає, що йому потрібне, але не охочий продиратися через ієрархію посилань, міг відразу дістатися до необхідної інформації. Карта поміщається на всіх достатньо великих сайтах.

3. Етапи створення веб-сайтів.
Ознайомитись з сайтами:
  1. Символи України
  1. Першоцвіти України

4. Типові запитання до уроку.
  1. Що собою являє інформаційна модель сайту?
  2. За якими параметрами оцінюється сайт?
  3. Що таке заставка сайту?
  4. Яку інформацію доцільно розміщувати на головній сторінці сайту?
  5. Яка мета переслідується при розробці та створенні сайту автором чи укладачем?

5. Домашнє завдання.
  1. Підручник: параграф 26 (ст. 231-254).
  2. Створити обліковий запис для роботи із сервісами Google.
  3. Підготуватись до практичної роботи № 10: “Автоматизоване створення веб-сайта”. Підібрати матеріал (текст за змістом та малюнки) до вказаної веб-сторінки сайту “Цікаві історії з життя великих фізиків”.







Немає коментарів :

Дописати коментар

Коментарі