Цитата місяця

ДЛЯ ТОГО ЩОБ СИЛА ДУМКИ "ПРАЦЮВАЛА НА ВАС”, ПОТРІБНО РОЗВИВАТИ ПОЗИТИВНЕ СТАВЛЕННЯ ДО ЖИТТЯ.                                                                                                                                                                                                             «Електронні мізки будуть помилятися значно точніше.» (Габріель Лауб)                                                                                                                                                                                                              Одна машина може виконувати роботу п'яти звичайних людей, але жодна машина не зможе виконати роботу однієї непересічної людини. (письменник Елберт Габбард)                                                                                                                                                                                                              «Комп’ютери — це як велосипед. Тільки для нашої свідомості» (Стів Джобс)                                                                                                                                                                                                              «Ніколи не довіряйте комп’ютеру, який ви не в змозі викинути у вікно.» (Стів Возняк)                                                                                                                                                                                                              «Разум, однажды расширивший свои границы, никогда не вернется в прежние.» (А. Ейнштейн)                                                                                                                                                                                                              Комп'ютер потрібен, щоб служити людині. Не потрібно, щоб людина служила комп'ютеру. (Г. Метьюсоу)

Виконуємо дефрагментацію

Довго завантажується і повільно працює комп'ютер?

Довго завантажується і повільно працює комп'ютер ? Виконуємо дефрагментацію Багато користувачів часто стикаються з даною проблемою. Після покупки комп'ютера або переустановлення операційної системи, раніше досить було максимум хвилини після включення , щоб комп'ютер був готовим до роботи.
Але з часом (особливо це стосується техніки не першої «свіжості») завантаження комп'ютера починає займати все більше часу. Та й після завантаження система часто «пригальмовує».

Щоб розібратися в цьому питанні, наведу такий приклад. Уявіть собі, що ви збираєте гриби в лісі, і якимось дивним чином всі ці дари природи вишикувалися в одну довгу лінію. Зрозуміло, що мине зовсім небагато часу і ваша корзина буде повною ... Але в реальності гриби розкидані по всьому лісу. Тому ваше «тихе полювання» триватиме набагато довше.

Схожа ситуація відбувається з даними на жорсткому диску. Поки на ньому достатньо місця, файли записуються цілими «порціями» і процес зчитування інформації відбувається досить швидко. Але з часом при записі нових файлів і редагуванні вже наявних відбувається їх розбивка на окремі фрагменти . Тобто операційна система «втискує» нову інформацію туди, де є вільне місце. І часто це відбувається «шматочками». І ці фрагменти тепер розкидані по всьому диску, як гриби в лісі. Через це зчитування інформації значно сповільнюється, так як магнітній голівці дисковода доводиться часто змінювати своє положення.

Відразу необхідно зазначити, що мова йде тільки про магнітні диски ( HDD). У твердотільних дисків (SSD ) принцип зчитування даних інший. І ця проблема їх не стосується. Але поки переважна більшість комп'ютерів все ж використовує магнітні жорсткі диски. Дізнатися, який вид диска використовується у вас, можна у продавця або виробника. Отже, для прискорення зчитування інформації (і відповідно, роботи комп'ютера) необхідно з'єднати розрізнені фрагменти файлів в єдине ціле, тобто виконати дефрагментацію.

Для цього існує безліч безкоштовних програм, але ми розглянемо варіант використання внутрішніх можливостей операційної системи Windows. Нижче запропонована покрокова інструкція.

Виконуємо дефрагментацію

1. Відкрийте Мій комп'ютер (Комп'ютер). Клацніть правою кнопкою миші на значку локального диска С. Якщо жорсткий диск розбитий на кілька томів (найчастіше на два), то дану послідовність дій можна виконати потім і для диска D. Виберіть пункт меню "Свойства".

2. Перед дефрагментацією необхідно оцінити обсяг вільного простору на диску. Для успішної дефрагментації необхідно не менше 15%. Якщо вільного місця менше, то краще перемістити частину інформації на флешку або лазерний диск. Але якщо «покопатися» в папках, то напевно можна знайти багато зайвого і просто видалити.

3. Вибрати вкладку Сервіс і команду Виконати дефрагментацію.

4. Спочатку можна провести аналіз даних , вибравши відповідну команду. Система вам сама підкаже, чи є необхідність у дефрагментації. Якщо така необхідність існує, то після аналізу просто підтвердіть початок цього процесу. Слід зазначити, що дефрагментація може тривати кілька годин залежно від кількості даних і ступеня їх фрагментованості. Можна, наприклад, запустити цей процес на ніч, а наступного дня насолоджуватися більш комфортною роботою з комп'ютером. Можливо ця стаття дозволить вам це відчути!

Немає коментарів :

Дописати коментар

Коментарі