Цитата місяця

ДЛЯ ТОГО ЩОБ СИЛА ДУМКИ "ПРАЦЮВАЛА НА ВАС”, ПОТРІБНО РОЗВИВАТИ ПОЗИТИВНЕ СТАВЛЕННЯ ДО ЖИТТЯ.                                                                                                                                                                                                             «Електронні мізки будуть помилятися значно точніше.» (Габріель Лауб)                                                                                                                                                                                                              Одна машина може виконувати роботу п'яти звичайних людей, але жодна машина не зможе виконати роботу однієї непересічної людини. (письменник Елберт Габбард)                                                                                                                                                                                                              «Комп’ютери — це як велосипед. Тільки для нашої свідомості» (Стів Джобс)                                                                                                                                                                                                              «Ніколи не довіряйте комп’ютеру, який ви не в змозі викинути у вікно.» (Стів Возняк)                                                                                                                                                                                                              «Разум, однажды расширивший свои границы, никогда не вернется в прежние.» (А. Ейнштейн)                                                                                                                                                                                                              Комп'ютер потрібен, щоб служити людині. Не потрібно, щоб людина служила комп'ютеру. (Г. Метьюсоу)

Загальні правила безпечної роботи в Інтернеті

Як убезпечити свій комп'ютер під час роботи в інтернеті?
Безпека комп'ютера під час роботи в інтернеті залежить від безлічі чинників, але якщо дотримуватися кількох основних правил, можна убезпечити свій комп'ютер від багатьох загроз.
  1. Убезпечуйте браузер. Завжди стежте за свіжими оновленнями свого браузера, адже вони часто не лише доповнюють функціонал, але й закривають вразливості попередніх версій, через які віруси могли проникати в комп'ютер.
  2. Стежте за оновленнями операційної системи. Будь-які оновлення для операційної системи можуть містити не лише додатковий функціонал, але й усувати вразливості, через які віруси проникають в ОС
  3. Установіть і налаштуйте антивірус. Якщо в системі встановлено та ввімкнено антивірус — працювати в ній безпечніше, ніж у разі його відсутності. Для більшості сучасних антивірусів критично важливими є оновлення та доступ до інтернету, без цього ефективність їх захисту швидко знижується. Про те, які безкоштовні антивірусні програми використовувати, можна прочитати у відповідному розділі Допомоги.
  4. Увімкніть та налаштуйте файрвол. Правильно налаштований файрвол, у якому дозволена лише необхідна мережева активність, знизить ризик зараження, адже мережеві віруси часто проникають не через браузер, а через вразливості в мережевих сервісах ОС.
  5. Працювати під обліковим записом з обмеженими правами істотно безпечніше, ніж під обліковим записом системного адміністратора. Це знижує ризик зараження.
  6. Не вибирайте прості паролі (наприклад, 123456qwerty1qaz2wsx!@#$%^ тощо) для своїх облікових записів. Бажано, щоб пароль містив цифри, букви та спеціальні символи (наприклад, !#$%^{}[]":\|), а також мав довжину не менше восьми символів.
Безпека межує з надійністю — робіть резервні копії найцінніших для вас даних, оскільки шкідливі програми можуть блокувати доступ до системи, шифрувати дані на дисках, а іноді й остаточно їх знищувати.
Здавалося б, система з мінімальними налаштуваннями безпеки (з вимкненим файрволом, відсутнім антивірусом, без свіжих оновлень) «не заважає» користувачу обмеженнями, питаннями, необхідністю додаткових підтверджень і дій.
Але за таку «зручність» неминуче доводиться розплачуватися збоями, простоями та втратою даних у найнесподіваніший для цього момент. Крім того, із зараженої системи зловмисники можуть вкрасти цінну інформацію (облікові дані платіжних систем або систем віддаленого доступу), обманювати та шантажувати її власника різними способами, розсилати від його імені спам і використовувати його систему, щоб заражати інших. Тому час, витрачений на дотримання простих правил безпеки, завжди окупається.