Цитата місяця

ДЛЯ ТОГО ЩОБ СИЛА ДУМКИ "ПРАЦЮВАЛА НА ВАС”, ПОТРІБНО РОЗВИВАТИ ПОЗИТИВНЕ СТАВЛЕННЯ ДО ЖИТТЯ.                                                                                                                                                                                                             «Електронні мізки будуть помилятися значно точніше.» (Габріель Лауб)                                                                                                                                                                                                              Одна машина може виконувати роботу п'яти звичайних людей, але жодна машина не зможе виконати роботу однієї непересічної людини. (письменник Елберт Габбард)                                                                                                                                                                                                              «Комп’ютери — це як велосипед. Тільки для нашої свідомості» (Стів Джобс)                                                                                                                                                                                                              «Ніколи не довіряйте комп’ютеру, який ви не в змозі викинути у вікно.» (Стів Возняк)                                                                                                                                                                                                              «Разум, однажды расширивший свои границы, никогда не вернется в прежние.» (А. Ейнштейн)                                                                                                                                                                                                              Комп'ютер потрібен, щоб служити людині. Не потрібно, щоб людина служила комп'ютеру. (Г. Метьюсоу)

Як контролювати дітей за ком’ютером

У нашому сучасному світі гостро стоїть питання дитячої безпеки в кіберпросторі. Інтернет це велике джерело інформації, яке досить складно фільтрувати на корисне або шкідливе. У кожного свій рівень корисності. У дорослих і дітей він звичайно різний. Треба враховувати, що діти дуже допитливі і потрапивши на сторінку з засміченим змістом, або на сайт для дорослих, вони самостійно не закриють цю сторінку. Психологи прийшли до висновку, що картинки з насильством, порнографією негативно відбивається на психіці дитини. Важливо простежити, щоб ваше чадо не стало інтернет залежним. Це легко розпізнати за такими ознаками: дитина довго сидить за комп’ютером, розповідає про свої віртуальних друзів, в реальному житті майже не з ким не дружить.
Найчастіше у батьків немає часу стежити за тим, що дивляться і що роблять їх дітлахи за комп’ютером. Їм на допомогу приходять програми «Батьківського контролю». Такі програми діляться на два типи:
Активний контроль
Пасивний контроль
Активний контроль - припускає: обмеження часу роботи за комп’ютером, фільтрацію інтернет сайтів, обмеження додатків, в тому числі ігор.
Фільтри сайтів в свою чергу поділяються на:
«Чорні списки» — сайти, заблоковані і заборонені для використання. Плюс таких списків, що сайти вже прописані і батькам, не треба витрачати час для відстеження інтернет сторінок. Мінус в тому, що ці бази швидко застарівають, а поновлення готується повільно.
«Білі списки» — сайти, які прописуються батьками вручну. Плюс таких списків у тому, що батьки самі вказують своїм дітям, які сайти вони можуть відвідати. Мінус це зайва строгість, яка не прийнятна, з точки зору дитячої психології. «Заборонений плід солодкий»! А так само ви ніколи не дізнаєтеся, що насправді цікавить вашу дитину в «коморі інтернету»!
Пасивний контроль — припускає фоновий режим роботи, який записує всю активність користувача за комп’ютером. Найбільша перевага такого методу — виховання. Ви, як батьки, стаєте для ваших дітей друзями. Ви можете пояснити, що можна, а що не можна дивитися в інтернеті. Цей тип контролю більше підходить для дітей від 9 до 16 років, а так само підлітків.
Існує безліч програм «Батьківського контролю», одна з них на сайті  http://www.mipko.ru/ як пасивного, так і активного. Опишемо декілька яскравих представників цієї підгрупи.
Функція «Батьківський контроль» в Windows 7 (вбудована за замовчуванням, безкоштовна)
12-01-15-foto-600x383-3
У Windows 7 можна встановлювати обмеження на використання дітьми комп’ютера і підвищити їх безпеку в Інтернеті, не контролюючи кожну їхню дію особисто.
Функція батьківського контролю дозволяє обмежувати години роботи дітей на комп’ютері, а також встановлювати перелік доступних їм програм і комп’ютерних ігор (і час їх використання). Крім того, за допомогою батьківського контролю у складі Windows Media Center можна блокувати доступ до перегляду небажаних телепередач і фільмів.
Mac OS X Батьківський контроль
12-01-15-foto-600x585-2
Mac OS X Батьківський контроль — один з компонентів операційної системи Mac OS X, безкоштовний для всіх користувачів Mac. Як і в Windows, основними функціями є обмеження за часом використання комп’ютера, а також блокування повідомлень чату.
Ви можете налаштувати розклад для дітей. За допомогою журналу активності переглядати, як використовувався комп’ютер під час вашої відсутності. Заборона сайтів, дозволені і заборонені ресурси.
Як і в Windows, батьківський контроль встановлюється на кожного користувача окремо. Ви створюєте обліковий запис з обмеженнями, встановлюєте необхідні параметри для кожного користувача.
У закладці (Others) встановлюються обмеження Батьківського контролю (Add Printer, DVD-recording).
Norton Online Family (два види профілю, безкоштовний і платний-преміум)
12-01-15-foto-600x336-1
Ця програма, безпосередньо пов’язана з сервером, ви заводите свій особистий кабінет, створюєте облікові записи своїм дітям, і регулюєте їх час, проведений за комп’ютером. Додаток дозволяє спостерігати за діями дітей в соціальних мережах.
Щоб відстежувати дії в Інтернеті та керувати ними, необхідно створити індивідуальні облікові записи користувача для кожної дитини на кожному комп’ютері, який використовується дитиною.
Вірний пес «Нортон», буде кожен раз з’являтися і говорити дитині, що батько заборонив відвідування того чи іншого сайту. Якщо дитина маленька, то звичайно для неї це буде закон, але у випадку з підлітком — ви наживе собі ворога.
Підтримує Windows і MAC платформи. Ви можете, проконтролювати роботу вашої дитини навіть не перебуваючи в безпосередній близькості з нею.
KidLogger (безкоштовні додатки та три типи профілю безкоштовні і два платних)
12-01-15-foto-600x224-4
12-01-15-foto-600x344-1
Додаток працює у фоновому режимі, відноситься до пасивного «Батьківський контроль». Збирає та аналізує всю активність вашої дитини. Так само як і Norton Online Family пов’язаний з сервером, і пропонує зареєструвати свій особистий аккаунт для моніторингу комп’ютерів ваших чад.
Щоб вести облік дій дитини і направити його в потрібне русло, необхідно в свому обліковому записі створити пристрої, моніторингом яких займеться KidLogger.
Аналітика або так званий Аналіз активності, можна проаналізувати і зробити відповідні висновки. Сайти, які зустрічаються рідко в списку, повинні привертати уваги, нові контакти в Skype або будь-який клієнт миттєвих повідомлень, час роботи за комп’ютером, використовувані додатки, наочна демонстрація у вигляді скріншотів, запис розмов у близькості від пристрою, запис дзвінків Skype і т.д .
Порадував той факт, що додаток підтримує платформи: Windows, Mac, Android, RIM Black Berry, Symbian OS від Nokia. Як заявляють розробники, планується також підтримка iOS (iPhone, iPad).
Обмежити дитини у використанні Інтернету або проаналізувати і направити в потрібне русло? Вирішувати вам — батькам. Моніторинг дозволяє краще пізнати вашу дитину, що їй подобається, а що ні, її інтереси.
Тут вступає в силу весь ваш батьківський талант у вихованні дітей. Ви повинні правильно і спокійно пояснити дитині як поводитися в інтернет просторі. Завести звід правил, які дитина буде поважати.
Треба пам’ятати, що програми Батьківського Контролю — додатковий інструмент для виховання дітей, ваші помічники і партнери.
Джерело: cikavosti.com

Немає коментарів :

Дописати коментар

Коментарі