Цитата місяця

ДЛЯ ТОГО ЩОБ СИЛА ДУМКИ "ПРАЦЮВАЛА НА ВАС”, ПОТРІБНО РОЗВИВАТИ ПОЗИТИВНЕ СТАВЛЕННЯ ДО ЖИТТЯ.                                                                                                                                                                                                             «Електронні мізки будуть помилятися значно точніше.» (Габріель Лауб)                                                                                                                                                                                                              Одна машина може виконувати роботу п'яти звичайних людей, але жодна машина не зможе виконати роботу однієї непересічної людини. (письменник Елберт Габбард)                                                                                                                                                                                                              «Комп’ютери — це як велосипед. Тільки для нашої свідомості» (Стів Джобс)                                                                                                                                                                                                              «Ніколи не довіряйте комп’ютеру, який ви не в змозі викинути у вікно.» (Стів Возняк)                                                                                                                                                                                                              «Разум, однажды расширивший свои границы, никогда не вернется в прежние.» (А. Ейнштейн)                                                                                                                                                                                                              Комп'ютер потрібен, щоб служити людині. Не потрібно, щоб людина служила комп'ютеру. (Г. Метьюсоу)

Інтернет завищує думку людей про їх розумові здібності

Результат пошуку зображень за запитом "інтернет"
На думку вчених, можливість легко зайти в інтернет і швидко знайти там будь-яку інформацію вплинула на оцінку людьми їхніх здібностей. 

Багато хто впевнений, що він розумніший, ніж є насправді.
Дослідники з Єльського університету з’ясували, що покоління, яке виросло в сучасну епоху легкого доступу до інтернету, має завищену самооцінку стосовно розумових здібностей. Можливість швидко знайти через пошуковик відповідь на практично будь-яке питання вводить в оману з приводу власної освіченості та інтелекту. Таке дослідження провела організація American Psychological Association.
Вчені здивувалися, отримавши результати експерименту. Виявилося, що випробовувані, які шукали в інтернеті необхідну інформацію, перебували в ілюзії, що дані інтернету є частиною їх власних знань.
«Інтернет — це таке потужне середовище, яке дає доступ до світових знань. І стає дуже легко переплутати власні знання та інформацію із зовнішнього середовища. Коли люди до цього звикають, їм стає складно об’єктивно оцінити власні розумові здібності, вони стають дуже залежні від інтернету », — розповів дослідник, аспірант факультету психології Єльського університету Метью Фішер.
У дослідженні брали участь 302 людини. Вони були розділені на дві групи. Їм ставили однакові запитання, а потім першій групі дозволяли знайти відповідь в інтернеті, а другій видавали текст з готовою відповіддю. Після цього оцінювалася їхня власна думка щодо обсягу знань з обговорюваного питання.
Ті випробувані, які знаходили відповідь в мережі, були впевнені, що вони знають з даного питання набагато більше, ніж це було насправді. Цікаво, що навіть якщо вони не знаходили відповіді на поставлені питання, а просто перебирали веб-сайти на цю тему, у них створювалася ілюзія, що вони знають про цю тему більше.
«З інтернетом кордони між тим, що ви знаєте, і тим, що ви думаєте, чи знаєте, стираються», — пояснив Метью Фішер. На його думку, в деяких життєвих ситуаціях така неадекватна самооцінка може становити небезпеку.
Натхнення: cikavosti.com

Немає коментарів :

Дописати коментар

Коментарі