Цитата місяця

ДЛЯ ТОГО ЩОБ СИЛА ДУМКИ "ПРАЦЮВАЛА НА ВАС”, ПОТРІБНО РОЗВИВАТИ ПОЗИТИВНЕ СТАВЛЕННЯ ДО ЖИТТЯ.                                                                                                                                                                                                             «Електронні мізки будуть помилятися значно точніше.» (Габріель Лауб)                                                                                                                                                                                                              Одна машина може виконувати роботу п'яти звичайних людей, але жодна машина не зможе виконати роботу однієї непересічної людини. (письменник Елберт Габбард)                                                                                                                                                                                                              «Комп’ютери — це як велосипед. Тільки для нашої свідомості» (Стів Джобс)                                                                                                                                                                                                              «Ніколи не довіряйте комп’ютеру, який ви не в змозі викинути у вікно.» (Стів Возняк)                                                                                                                                                                                                              «Разум, однажды расширивший свои границы, никогда не вернется в прежние.» (А. Ейнштейн)                                                                                                                                                                                                              Комп'ютер потрібен, щоб служити людині. Не потрібно, щоб людина служила комп'ютеру. (Г. Метьюсоу)

Чому видалені файли можна відновити?

Почему удаленные файлы можно восстановить?Велика кількість різноманітних програм для відновлення даних пропонують відновити видалені файли буквально за декілька кліків мишкою. Як вони працюють, а головне – чому? 

Як Windows зберігає файли
Для того, щоб зрозуміти, чому відновлення файлів можливе, необхідно спершу зрозуміти, яким чином ці файли зберігаються на диску і яким чином Windows виконує процедуру видалення файлів.
Файли зберігаються у вигляді блоків інформації, що записані на секторах жорсткого диску. Ці сектори можуть розташовуватися як послідовно, один за одним, так і бути хаотично розкиданими по всій поверхні диска. Розташування секторів залежить від того, які саме блоки були вільними в момент збереження файлу на диск. Якщо система не знайшла на диску неперервного вільного блока секторів достатнього розміру для того, щоб зберегти файл у вигляді неперервної послідовності даних, система буде фрагментувати файл, записуючи його окремі частини у вільні блоки.
Для того, щоб орієнтуватися в записаній інформації, Windows створює запис у файловій системі з указанням того, які саме сектори на диску займає вміст конкретного файлу.

Як Windows видаляє файли
В момент, коли користувач видаляє файл, Windows не стирає і не перезаписує вміст секторів на диску. Вміст запису про файл також не видаляється, але підлягає модифікації: система помічає запис, як той, що належить видаленому файлу. Відповідно, всі сектори на диску, що належать даному файлу, стають вільними – тепер Windows може зберегти сюди якийсь інший файл. Але поки цього не сталося, можна спробувати відновити вміст видаленого файлу. Для цього потрібен спеціальний інструмент – програма для відновлення інформації.

Алгоритм відновлення файлів
Нарешті, ми підібралися до суті питання. Інструменти для відновлення видалених файлів сканують файлову систему в пошуку записів, помічених як видалені. Після аналізу таких записів стає можливим взнати точні адреси секторів на диску, в які було записано вміст оригінального файлу. Після швидкої додаткової перевірки – чи не належать ці сектори якомусь іншому файлу – програма зчитає дані з потрібних секторів і збереже їх у новому файлі. Завдання виконано!
Що відбувається, якщо у файловій системі не залишилося запису, що вказує на видалений файл? У такому випадку найпростіші інструменти не спрацьовують. Треба використати інший підхід – «сигнатурний пошук для відновлення даних». Суть алгоритма зводиться до пошуку комбінації певних байтів на диску, що позначають початок або закінчення файлів. Приміром, файли *.avi, *.docx, *.pdf, *.ppt, *.pst, *.zip починаються з байтів «52 49 46 46», «50 4В 03 04», «25 50 44 46», «D0 CF 11 E0», «21 42 44 4E», «50 4B 03 04» відповідно.

Відновлення даних з SSD дисків
Технологія зберігання інформації SSD дисків використовує роботу алгоритмів TRIM і фонового процесу збирання сміття. Ці алгоритми ефективно знищують вміст видалених файлів на фізичному (електронному) рівні, на дозволяючи відновити вміст навіть недавно видалених файлів.

За матеріалом сайту supreme2.ru

Немає коментарів :

Дописати коментар

Коментарі